Зміни у функціоналах ЕСОЗ: що необхідно знати лікарям та фармацевтам
Нещодавно запроваджено зміни в роботі деяких функціоналів ЕСОЗ, які доведеться опановувати як лікарям, так і фармацевтам. Вони стосуються й роботи з е-рецептами, але цим не обмежуються. Ігнорування таких змін призведе до серйозних наслідків як для закладів, так і для пацієнтів.
Тому в нагоді стане низка практичних порад і рекомендацій щодо новацій, які надають фахівці ДП «Електронне здоров’я».
Основні акценти оновлень
ЕСОЗ постійно вдосконалюється, як щодо розвитку технічних можливостей, так і в напрямку розширення функціональності системи. З останніх оновлень в центральній базі даних (ЦБД) ЕСОЗ – робота із взаємодіями, робота з Планами лікування та призначеннями, зокрема, з’явиться новий тип призначень − на медичні вироби, а також робота з е-рецептами. Та передусім медичні працівники мають верифікувати пацієнта в ЕСОЗ, аби розпочинати роботу з цими та іншими функціоналами на його користь.
Неверифікований пацієнт – нульовий коефіцієнт виплат
Під час верифікації даних пацієнтів, проведеної спільно з Податковою службою України, виявлено 3,5% осіб зі статусом «Неуспішна верифікація». Ці дані необхідно оновити й лише після цього відбудеться повторна верифікація. Якщо на первинці цього не зроблять, і такі пацієнти не будуть верифіковані Державним реєстром фізичних осіб-платників податків (ДРФО) — за декларації з ними НСЗУ не нараховуватиме оплату.
Тож наразі в ЦБД ЕСОЗ впроваджено напрям верифікації записів про пацієнтів в рамках електронного обміну даними реєстрів з ДРФО.
Варто нагадати, що верифікація з ДРФО відбувається автоматично й безперервно, і заклади охорони здоров’я час від часу отримуватимуть від НСЗУ інформацію щодо пацієнтів зі статусом неуспішно верифікованих. Вона надходитиме до електронних кабінетів в Інформаційній системі НСЗУ на базі SAP. Тож медичним закладам необхідно лише своєчасно відстежувати такі дані й оновлювати їх, аби не отримати нульовий коригувальний коефіцієнт за обслуговування пацієнтів, які не були успішно верифіковані (така новація запроваджена з 1 жовтня 2024 року). Натомість після встановлення статусу ʼУспішна верифікаціяʼ декларації таких пацієнтів будуть належним чином оплачені.
Варто зауважити, що до пацієнтів-дітей до 14 років нульовий коефіцієнт не застосовується, оскільки вони не пройшли такої верифікації через відсутність індивідуального податкового номера. Це питання врегульовано змінами до Постанови № 1394 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2024 році».
Актуальний статус пацієнтів щодо їх верифікації повинні надавати МІСи.
Джерело: ThePharmaMedia