Уряд ухвалив зміни до ліцензування медичної практики

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка вносить зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики.
Оновлені умови передбачають диференціацію ліцензування господарської діяльності з медичної практики за видами надання медичної допомоги (зокрема первинна, екстрена, спеціалізована, паліативна, реабілітаційна) та за спеціальностями. Такий підхід дозволяє уникнути ситуацій, коли за порушення чи тимчасову відсутність фахівця з однієї спеціальності припиняється ліцензія на всю діяльність закладу чи фізичної особи-підприємця. Це дозволить забезпечити стабільність надання медичних послуг і зменшити ризики для пацієнтів.
“Прийняте сьогодні рішення — про зрілість та стійкість системи охорони здоров’я. Воно дозволяє нам не лише зберігати безперервність медичної допомоги, а й діяти гнучко, виважено, з фокусом на потреби пацієнта. Ми усуваємо надмірну зарегульованість, яка досі могла зупинити роботу цілого медзакладу через точкове порушення чи кадрову проблему. В умовах війни — це критично. Наше завдання — створити такі умови, за яких медична система буде стійкою, а медична допомога доступною — без пауз і компромісів щодо якості.” зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко
Також врегульовано питання надання замісної підтримувальної терапії. Відтепер надавати замісну терапію з використанням наркотичних засобів у багатоквартирних житлових будинках заборонено. Це рішення ухвалене з урахуванням численних звернень громадян, правоохоронних органів, громадських організацій і органів місцевого самоврядування.
Ліцензійними умовами також визначено нові можливості для ФОПів – фізичні особи-підприємці зможуть надавати реабілітаційну допомогу, що значно розширить доступ пацієнтів до необхідних послуг сьогодні в умовах воєнного стану.
Удосконалено й вимоги до надання психіатричної допомоги в умовах стаціонару. Зміни спрямовані на забезпечення захисту прав пацієнтів і створення безпечного та належного середовища під час їх перебування у медичному закладі.
Постанова набирає чинності через 6 місяців з дня її опублікування.
Джерело: Міністерство охорони здоров'я України