Система лікування має врахувати стан здоров’я військовослужбовця до, під час та після служби
Система лікування має врахувати стан здоров’я військовослужбовця до, під час та після служби. Про це Міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова заявила на нараді міжвідомчої робочої групи з питань реалізації права ветеранів та членів їхніх сімей на отримання медичної допомоги.
У нараді також взяли участь Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, Голова Комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, Радниця — уповноважена Президента України з питань безбар'єрності Тетяна Ломакіна, Уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко, представники МОУ, МВС, ДСНС, Командування Медичних Сил, Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів та громадських організацій.
Учасники обговорили виклики, які сьогодні стоять перед державою у сфері лікування військовослужбовців та ветеранів. Так, Міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова наголосила на необхідності координації зусиль щодо створення наскрізної системи лікування військовослужбовців та ветеранів.
«Міжнародні дослідження демонструють, що ветерани мають гірший стан здоров’я, ніж люди аналогічного віку, саме через особливості несення служби. Це пов’язано із багатьма факторами, включаючи носіння бронежилета, несвоєчасне харчування, надмірне куріння, роботою із вибухонебезпечними речовинами тощо. Окрім того, ми маємо травми, контузії та поранення у особового складу. Важливо сьогодні створити комплексну систему діагностики та лікування, яка б базувалася на врахуванні стану здоров’я військовослужбовця до, під час та після служби. Окрім того, ми маємо створити спеціальні умови по наданню медичних послуг для ветеранів.
А за пропозицією Мінветеранів, розроблено проект щодо підвищення оплати роботи сімейного лікаря при наданні медичних послуг ветеранам. Водночас створення ефективної системи можна зробити лише спільними зусиллями всіх дотичних органів державної влади за підтримки громадського сектору», – наголосила Наталія Калмикова.
На зустрічі піднімалися питання взаємодії цивільних та військових закладів охорони здоров’я, «шляху пораненого» та особливостей лікування та реабілітації осіб, звільнених з полону.
Окрім того, учасники зустрічі обговорили проект щодо підвищення оплати роботи сімейного лікаря при наданні медичних послуг ветеранам.
«Цивільна система охорони здоров'я спрямована на забезпечення універсального доступу наших громадян до повного спектра якісних та безоплатних медичних послуг. Водночас зважаючи на реалії та наслідки війни ми безумовно враховуємо і особливі потреби ветеранів, їх стан здоров’я. Дані, які отримані Україною з 2014 року, а також дані інших країн показують, що ветерани можуть більш часто звертатись до сімейного лікаря, порівняно з однолітками, які не воювали. Тому ми зараз аналізуємо можливість запровадження додаткової оплати роботи сімейного лікаря за окремою бюджетною програмою (окремо від програми медичних гарантій), що стимулюватиме активніше підписувати декларації із ветеранами, а також залучати більше кадрів на первинну ланку та приділяти більше часу нашим захисникам», – зауважив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Джерело: Урядовий портал