Платформа «Дія.Engine» автоматизує державні послуги в медичній сфері

Міністерством охорони здоровʼя спільно з партнерами реалізується низка проєктів з розробки реєстрів на платформі «Дія.Engine», завдяки якій можна створювати державні реєстри і керувати ними.

Серед 50 реєстрів, що розробляється на платформі, МОЗ вже використовує або користуватиметься найближчим часом такими реєстрами:

  • Реєстр осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг.
  • Реєстр харчових добавок, харчових ароматизаторів та харчових ензимів.
  • Державний реєстр дезінфекційних засобів.
  • Система електронної нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію.
  • Реєстр візитів осіб, що виявили бажання здійснити донацію крові та/або її компонентів.
  • Реєстр ліцензій на провадження господарської діяльності із заготівлі та тестування донорської крові та компонентів крові незалежно від їх кінцевого призначення, переробки, зберігання, розподілу та реалізації донорської крові та компонентів крові, призначених для трансфузії.

Дія.Engine дає змогу впорядковано й безпечно зберігати дані в реєстрах, автоматизовувати та оцифровувати державні послуги, що пришвидшує запуск онлайн-сервісів та диджиталізацію загалом.

Згадана платформа значно полегшує процес створення реєстрів і керування ними, адже дає змогу держорганам розробляти реєстри різного рівня складності та автоматизовувати державні послуги та бази даних. Це прискорює і процес прийняття рішень, для яких невіддільною передумовою є аналіз даних з реєстрів.

Наразі уже 20 міністерств та ЦОВВ використовують платформу «Дія.Engine» для створення більш ніж 50 реєстрів і понад 100 державних послуг.

Нагадаємо, усі дані, пов’язані зі здоров’ям, відображатимуться на окремій платформі.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України