Чи має косметолог отримати ліцензію на медичну практику - роз'яснення МОЗ

Ринок індустрії краси насичений безліччю пропозицій «підколоти губки і міжбрівку», та що потрібно знати, перш ніж довіряти своє здоров’я людям з оголошень у соцмережах?

Передусім – що така діяльність належить до сфери охорони здоров’я і дозволяється лише за наявності ліцензії на провадження медичної практики.

Це:

☛ процедури косметичної корекції вад шкіри,

☛ визначення її естетичних недоліків,

☛ використання філерів і ботулотоксину, с

☛ мікроголкова терапія,

☛ контурна пластика,

☛ апаратна епіляція,

☛ використання фізичних і хімічних агентів (хімічний пілінг, фотодинамічна терапія,

☛ ультрафіолетове випромінювання, лазери, імпульсний лазер на барвнику, кріотерапія),

☛ основні принципи косметичного догляду за шкірою,

☛ організація косметологічної допомоги тощо.

Номенклатура лікарських спеціальностей не передбачає спеціальності «косметологія». Ці процедури може здійснювати лише лікар-хірург-дерматолог.

Для провадження такої діяльності у закладу має бути ліцензія МОЗ за спеціальністю «Хірургічна дерматологія», яка дозволяє медичну практику.

Копія такої ліцензії та/або витягу з Ліцензійного реєстру МОЗ із зазначенням переліку спеціальностей, за якими провадиться медична практика, та адреси провадження, має бути розміщена у доступному для споживача місці.

Також мають бути чітко вказані режим роботи, інформація про медпрацівників із зазначенням їхнього прізвища, імені, по батькові, посади. До того ж має бути розміщений документ, що підтверджує наявність кваліфікаційної категорії, перелік медичних послуг із зазначенням їхньої вартості. Окрім того, за наявності мають бути розміщені копії акредитаційних сертифікатів.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я України